Administrator de contracte, Full time, Cluj-Napoca, Romania

Job information

Position
Administrator de contracte
Department
ADMINISTRATIV/SECRETARIAT
Target Date
2018-07-06
Location
Cluj-Napoca
Country
Romania

Requirements
Studii medii sau superioare tehnice/economice
Experienta intr-o pozitie similara
Cunostinte operare calculator; cunostintele de contabilitate primara reprezinta un avantaj

Description

Scopul postului: asigura administrarea contractului/contractelor alocate

Responsabilitati:

    Realizeaza inregistrarile tuturor documentelor aferente contractului
    Emite pentru fiecare contract necesarul de materiale, echipamente etc.
    Intocmeste situatia consumului de materiale in sistemul informatic
    Urmareste derularea in bune conditii, a contractelor comerciale avute in gestiune;
    Urmareste efectuarea la timp a platilor furnizorilor si executantilor;
    Urmareste efectuarea serviciilor de mentenanta conform cerintelor contractuale (revizii planificate/programate, rezolvarea incidentelor)
    Urmareste si gestioneaza cheltuielile cu deplasarea la client, piese de schimb, alte cheltuieli
    Elaboreaza si emite facturile catre client

Cerinte:

    Abilitati de comunicare; capacitate de planificare si organizare; atentie la detalii