Junior Transport Consultant, firma transporturi, Full time, Sector 6, Bucuresti, Romania

Job information

Position
Junior Transport Consultant, firma transporturi
Department
LOGISTICA/TRANSPORT/DISTRIBUTIE
Target Date
2022-09-09
Location
Sector 6, Bucuresti
Country
Romania

Description

Ești în cautarea unui job în care să ai oportunitatea de a fi implicat in proiecte diverse pe departamentul de logistică, unde îți poți dezvolta cariera ?

Căutăm un/o coleg(ă), cu sau fără experiență in consultanță în transporturi, absolvent de ingineria transporturilor. Candidatul ar trebui să fie motivat, entuziast, muncitor, flexibil și cu abilități de lucru în echipă.

Principalele responsabilități:

    Pregatirea zilnică a routing-ului pentru maşinile care transportă marfă pe criterii de eficienţă; - Menține contactul zilnic cu partenerii pentru orice situație legată de execuția transporturilor;
    - Monitorizează livrarea materialelor și transmite dacă există orice abatere / obstacol care poate afecta sosirea transportului;
    - Asigură gestiunea cererilor de transport solicitate din cauza materialelor deteriorate sau pierdute.

Requirements
Profilul candidatului:

    Studii medii – studiile superioare tehnice constituie avantaj;
    Cunoştinţe de operare calculator nivel mediu (Excel, Word) - cunoştinţele SAP & WMS constituie avantaj;
    Excelente abilităţi de comunicare;
    Capacitatea de a lucra sub presiunea termenelor limită zilnice;
    Persoană organizată şi cu simţul responsabilităţii.

Benefits
Oportunitate de dezvoltare a abilităților în domeniul logistic