Specialist Colectare Debite – Sector 3, Full time, Bucuresti, Romania

Job information

Position
Specialist Colectare Debite – Sector 3
Department
SERVICII CLIENTI/TELESALES/COLECTARE/RETENTIE
Target Date
2021-10-31
Location
Bucuresti
Country
Romania

Description

Responsabilități:

- recuperarea debitelor restante pe portofoliul alocat

- informarea clientilor în legătură cu scadențele de plată, înregistrările de pe facturi și metodele de plată

- identificarea și propunerea soluțiilor de achitare a plăților restante

-prelucrarea reclamațiilor clienților de o manieră politicoasă și profesională, pentru a soluționa toate situațiile din sfera sa de competență

- comunicarea cu alte departamente în vederea transmiterii reclamațiilor sau cererilor clienților care nu pot fi rezolvate în departamentul Collection

Requirements

Cerințe:

- studii medii absolvite cu diplomă de Bacalaureat

- experiență relevantă de minim 1-2 ani într-o poziție similară

- foarte bune abilități de comunicare

- integritate și dedicare; deschidere și onestitate

- cunoașterea limbii engleze - cel puțin la nivel mediu

Program de lucru:

Luni-Vineri 9-18

Punct de lucru:

Sector 3

Aplică acum și un recruiter te va contacta în scurt timp pentru mai multe informații.

Ne poți contacta la 0758103467

S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru: http://www.professional.com.ro/gdpr/