Electrician intretinere - Mures, Full time, Ludus, Mures, Romania

Job information

Position
Electrician intretinere - Mures
Department
TEHNIC
Target Date
2020-12-31
Location
Ludus, Mures
Country
Romania

Description

Clientul nostru, o companie producatoare este in cautarea unui TEHNICIAN/ELECTRICIAN MENTENANTA, o persoana responsabila de punerea in functiune, montarea, demontarea, repararea si intretinerea utilajelor.

Responsabilitati:

-       Executa diverse lucrari de natura electrica, electromecanica sau mecanica, necesare pentru buna functionare a utilajelor si echipamentelor tehnologice industriale

-       Pune in functiune sau asista la punerea in functiune a utilajelor industriale

-       Realizeaza intretinerea periodica a utilajelor

-       Inlocuieste/repara echipamentele electrice defecte

-       Reface izolatia circuitului si legaturile de impamantare conform normelor tehnice

-       Stabileste traseul instalatiei in functie de cerinte si disponibilitati

-       Monteaza tuburile de protectie, conductorii si echipamentele si realizeaza conexiunile si izolatiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii

-       Executa inspectii periodice si revizii tehnice ale instalatiilor electrice

-       Executa ungerea, gresarea instalatiilor electrice

-       Stabileste necesitatea reparatiei, in functie de starea tehnica a instalatiei electrice si executa atat reparatii curente cat si reparatii capitale, ce presupun demontarea completa a instalatiei electrice, vopsirea, ungerea si reconditionarea izolatiilor deteriorate etc.;

-       Acorda ocazional suport tehnic in cazul unor defectiuni sau instalari de masini in cadrul grupului, in alte locatii decat Ludus

Requirements

Cerinte:

-       Studii medii in domeniul tehnic-electric

-       Experienta ca Tehnician /Electrician mentenanta

-       Cunostinte minime privind activitatile desfasurate intr-o unitate de productie

-       Persoana organizata, cu spirit de ordine si disciplina, corectitudine, flexibilitate

Benefits

Beneficii:

-       Salariu fix

-       Tichete de masa

-       Decontare transport

Mai multe informatii la 0758103467

Mulțumim pentru interesul și aplicația dumneavoastră, ne rezervăm dreptul de a contacta doar candidații potriviți cerințelor postului.

S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru: http://www.professional.com.ro/gdpr/