Manager departament de Audit, Full time, Bucuresti, Romania

Job information

Position
Manager departament de Audit
Department
MANAGEMENT
Target Date
2020-12-15
Location
Bucuresti
Country
Romania

Description

Responsabilitati

    Realizeaza planul anual de audit, actualizeaza si prioritizeaza analiza de riscuri;
    Planificarea activitatii si pregatirea misiunilor de audit intern;
    Planifica si executa misiuni de audit intern, in zona financiara si operationala;
    Efectuarea misiunilor de audit intern conform planului anual sau a solicitarilor abrobate de conducerea Grupului;
    Colectarea informatiilor necesare in derularea misiunilor de audit si documentarea procedurilor efectuate;
    Analiza procedurilor, identificarea si testarea controalelor interne implementate si identificarea deficientelor si zonelor de optimizare in sistemul de control intern al Grupului;
    Urmarirea si documentarea fluxurilor proceselor de business, inclusiv circulatia informatiilor/datelor si a documentelor justificative, pana la inregistrarea acestora in contabilitatea Grupului;
    Testeaza implementarea si eficacitatea sistemului de control intern;
    Testarea completitudinii, existentei, acuratetii, evaluarii, drepturilor de proprietate si a inregistrarii si prezentarii informatiilor financiare;
    Verificarea aplicarii corecte a procedurilor interne stabilite in cadrul Grupului prin efectuarea testelor de conformitate, sondaje, identificarea deficientelor din sistemul de control intern;
    Raspunde de prezentarea in raport a inexactitatilor si erorilor constatate si este responsabil ca acestea sa fie documentate si sustinute de probe de audit.

Requirements

Cerinte

    Studii superioare finalizate;
    Membru CAFR;
    Certificat ACCA si/sau CIA (Certified Internal Auditor);
    Experienta de minim 5 ani in domeniul auditului intern;
    Experienta de management al echipei si in domeniul managementului activitatii de audit intern;
    Cunoștințe in domeniul strategiilor de control intern a unei societati comerciale;
    Cunostinte de operare PC;
    Cunoasterea limbii engleze al un nivel avansat;
    Permis categoria B.

Mai multe informatii la 0758 056 411 sau pifrim@professional.com.ro

Multumim pentru interesul si aplicatia dumneavoastra, ne rezervam dreptul de a contacta doar candidatii potriviti cerintelor postului.

S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru: http://www.professional.com.ro/gdpr/