Consultant fonduri europene, Full time, Cluj-Napoca, Romania

Job information

Position
Consultant fonduri europene
Department
MANAGEMENT
Location
Cluj-Napoca
Country
Romania

Requirements

Cerințele postului:

Absolvent/ă de studii economice, europene sau relevante;
Organizat și cunoscător al programelor de finanțare nerambursabilă existente în România;
Minim 1 an de experiență în scrierea proiectelor finanțate prin POR, POCU, POC.
Minim 1 an de experiență în implementarea proiectelor finanțate prin POR.
Dispus la un proces de învățare și dezvoltare continuă;
Cunoştinţe despre administraţia publică din România şi legislaţia aferentă;
Capacitate de evaluare şi de rezolvare a problemelor;
Aptitudini excelente de comunicare şi prezentare;
Managementul timpului şi al priorităţilor.

Description

Responsabilități:

Scrierea proiectelor cu finanțare nerambursabilă;
Analiza programelor/ghidurilor lansate sau în curs de lansare și identificarea de noi oportunități pentru dezvoltarea portofoliului de proiecte;
Conceperea unui proiect de finanțare conform cerințelor din ghidul solicitantului;
Urmărirea proiectului în perioada de evaluare/contractare;
Managementul și administrarea proiectelor din portofoliu;
Stabilirea de termene limită pentru elaborarea documentelor aferente proiectului.

Benefits

Beneficii:

Salariu motivant și bonusuri de perfromanță;

Program de formare profesională și training continuu;
Posibilitate de dezvoltare în cadrul companiei;
Echipă tânără și dinamică, orientată spre calitate și obținerea de rezultate;
Condiții de lucru moderne în zonă de birouri;