Asistent comercial, Full time, Bucuresti, Romania

Job information

Position
Asistent comercial
Department
LOGISTICA/TRANSPORT/DISTRIBUTIE
Location
Bucuresti
Country
Romania

Description
Responsabilitati:
Relationarea cu clientii in vederea preluarii si gestionarii comenzilor si informatiilor
Prelucrarea infromatiilor in Microsoft Office privind executia comenzilor de transport
Mentinerea contactului permanent cu soferii pentru a asigura repsectarea tuturor aspectelor comerciale si legale
Intocmirea situatiilor periodice privind analiza comenzilor, cantitatile livrate, eficienta alocarii resurselor
Intocmirea si emiterea facturilor catre clienti si inregistrarea acestora in sistemul informatic

Requirements
Studii superioare/medii
Experienta relevanta in activitati de suport intr-un departament de logistica, comercial, administrativ sau dispecerat
Cunostinte avansate Microsoft Office ( PowerPoint, Excel, Word)
Limba engleza la nivel avansat
Abilitati de organizare, comunicare, relationare, gandire structurata, orientarea spre rezultate
Capacitate de analiza si sinteza, gestionarea sarcinilor multiple

Benefits
Contract de munca realizat pe perioada nedeterminata
Salariu negociabil
Mediu optim de dezvoltare profesionala