Consultant vanzari, Full time, Cluj-Napoca, Romania

Job information

Position
Consultant vanzari
Department
VANZARI
Target Date
2018-12-10
Location
Cluj-Napoca
Country
Romania

Description

Cautam Reprezentant comercial pentru un magazin de vopsele si lacuri situat in Cluj-Napoca, zona Marasti.

Responsabilitati:

·       promovarea produselor companiei;

·       consilierea clientilor in alegerea produselor, servirea acestora intr-o maniera prompta;

·       intocmirea ofertelor si incheierea contractelor;

·       responsabil de atingerea obiectivelor de vanzare;

·       responsabil de circulatia documentelor (contracte, facturi, chitante);

·       preluare comenzi, verificare stocuri, livrari comenzi, urmarire livrari;

·       responsabil cu gestiunea din cadrul magazinului;

·       job-ul NU presupune munca de teren.

Requirements

Cerinte:

·       experienta in domeniul vanzarilor;

·       abilitati de comunicare si negociere;

·       cunostinte operare PC (pachetul Microsoft Office);

·       inventivitate, capacitate de rezolvare a problemelor;

·       rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;

·       putere de convingere, rabdare, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor;

·       cunostinte tehnice ale produselor din portofoliu constituie avantaj;

·       experienta in prepararea vopselei sau activitatea de laborant constituie avantaj.

Benefits

Beneficii:

·       salariu fix + bonus lunar

·       tichete de masa

·       asigurare medicala

·       pensie privata